Twitch ünlü YouTuber’ı banladı

Twitch ünlü YouTuber’ı banladı

Gerek yayıncıların başka platformlara geçmesi gerekse bazı banlanma olaylarından dolayı Twitch kan kaybetmeye devam ediyor. Şirket şimdi de dünyaca ünlü FouseyTube kanalının sahibini herhangi bir açıklama yapmadan banladı.

Twitch YouTuber Yousef Erakat’ın hesabını banladı

Yayıncılar şirketin politikaları nedeniyle farklı platformlara geçmeye başladı. Bazı kullanıcıların haksız yere banlanması ve kullanıcı dostu politikadan uzaklaşması sebebiyle Twitch tepki çekiyor.

YouTube platformunda 10 milyondan fazla abonesi bulunan Yousef Erakat, haksız nedenlerden dolayı Twitch plaformundan banlandığını açıkladı. YouTuber, şirketin herhangi bir açıklama yapmadığını ve yasaklanma süresinin de belli olmadığını belirtti.

Yousef Erakat’ın Twitch hesabında 100bin abonesi bulunuyor. Ağırlıklı olarak YouTube üzerinden izleyicilere ulaşan Erakat, banlanmasının haklı bir sebebinin olmayacağını savundu. Twitter üzerinden tepki gösteren Erakat’ı izleyicileri de destekledi.

Şirket prensipleri yayıncıları farklı platformlara geçmeye teşvik ediyor. Dlive, Mixer gibi rakip yayın platformları bu tarz sıkıntılardan dolayı hızla kullanıcı kazanmaya devam ediyor. Özellikle haksız yere yasaklanan kullanıcıların rakipleri tercih etmesi şirket açısından büyük sıkıntılara sebep oluyor.

Erakat bu sorunun hızlı bir şekilde çözülmesini istiyor. Daha önce benzer sorunlar ile karşılaşan bazı yayıncılar herhangi bir sonuç elde edemedikleri için başka platformlara geçiş yapmak zorunda kalmıştı.

Ünlü YouTuber yapılan haksızlıktan sonra Mixer platformuna geçeceğini ima etti. Benzer şekilde haksızlığa uğradığını düşünen birçok yayıncı farklı platformlarda hayatlarına devam ediyor. Şimdilik detaylı bir açıklama yapmayan Erakat’ın bu süreçte ne yapacağı merak konusu.

Avatar

AkdeMIS

Akdeniz Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü öğrenci topluluğu. İşimiz yönetim, gücümüz bilişim mottosunun kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir