PS5, Xbox Scarlett modelinden hızlı olacak iddiası

PS5, Xbox Scarlett modelinden hızlı olacak iddiası

Konsol üreticileri gelecek yıl yeni modellerini piyasaya sürmek için çalışmalarına devam ediyor. Bir forum sitesinde her iki konsolu da denediğini iddia eden kullanıcı Sony PS5 modelinin Xbox Scarlett’a göre daha hızlı olduğunu iddia etti.

PS 5, Xbox Scarlett modelinden hızlı mı?

Her ne kadar yeni çıkacak oyun konsolları ile ilgili söylentiler mevcut olsa da iki şirketten de konsollar ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Microsoft Xbox yetkilisi Phil Spencer birkaç gün önce oyun konsollarının rekabet ortamını iyi yansıtması gerektiğini söylemişti. Spencer, oyun konsolu fiyatlarının makul seviyede tutulması gerektiğinin de altını çizdi.

Spencer, ayrıca konsolların 499 dolar fiyat etiketi ile çıkacak iddiasının da mümkün olabileceğini belirtti. İddialara göre performans konusunda Sony PS5 rakibi Xbox Scarllet’a göre daha iyi sonuçlar elde edebiliyor.

Bir forum kullanıcısı ” PS5 oyun performansı olarak Scarlett’a göre daha iyi diyebilirim. Bunun en büyük sebeplerinden biri PS5 modeli için oyun geliştirme çalışmalarının daha erken başlaması olabilir. Donanım ve yazılımın daha iyi optimize edilmiş olması da önemli bir etken. Scarlett’ın yazılım güncellemeleri ile birlikte bu açığı kapatabileceğine inanıyorum.” dedi.

Bazı analistler bu tarz bir farkın pek mümkün olmayacağını söyledi. AMD hem Sony hem de Microsoft için CPU ve GPU yongaları üretiyor. Neredeyse aynı donanımların kullanılacağı düşünüldüğünde yazılım özellikleri haricinde performans konusunda bir fark olmaması öngörülüyor. Ayrıca iki konsolda da SSD kullanılacağı düşünüldüğünde benzer oyun deneyimleri yaşanması bekleniyor.

Avatar

AkdeMIS

Akdeniz Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü öğrenci topluluğu. İşimiz yönetim, gücümüz bilişim mottosunun kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir