OnePlus, müşteri bilgilerini çaldırdı

OnePlus, müşteri bilgilerini çaldırdı

Şirketler her ne kadar veri güvenliği konusunda önlem alsa da veri sızıntıları ortaya çıkabiliyor. OnePlus, kullanıcılarına gönderdiği bildirimde müşteri bilgilerinin hackerlar tarafından ele geçirdiğini açıkladı.

OnePlus veri sızıntısı ile gündemde

İnternet üzerinden alışveriş yaygınlaşmaya başladıktan sonra şirketler müşteri bilgilerini güvenli bir şekilde muhafaza etmekte zorlanmaya başladı. Geçtiğimiz yılda OnePlus 40.000 müşteri bilgisinin çalındığını açıklamıştı. Benzer şekilde yine sistemleri hacklenen firma müşterilerine e-posta gönderdi.

OnePlus, veri sızıntısı sebebiyle müşterilerin bazı bilgilerine ulaşıldığını açıkladı. Şirket, hackerların müşterilerin kart bilgilerine, parola ve hesap bilgilerine ulaşamadığını belirtti. Yetkililer hackerların müşterilerin adres , isim ve telefon bilgilerini elde ettiğini söyledi.

Şirket yetkilileri “Veri sızıntısı konusunda hızlı bir şekilde önlemimizi aldık. Güvenliğimizi önlemlerimizi artırdık ve veri sızıntısını durdurmuş bulunmaktayız.” dedi. Yetkililer bu konu ile ilgili çalışmaların derinleştirileceğini ve kullanıcıların bu sorundan en az şekilde etkilenmesi için çabalanacağını belirtti.

Müşterilere gönderilen e-posta içeriğinde müşterilerin soruşturma ile ilgili bilgilendireceği yer alıyor. Firma yetkilileri saldırı süresi ve kaç müşterinin etkilendiği hakkında bilgi vermekten kaçındı.

Basın kuruluşlarının da sorularını yanıtsız bırakmayı tercih eden şirketin önümüzdeki günlerde bu konu hakkında ne tür yaptırımlarla karşılaşacağı merak konusu.

Avatar

AkdeMIS

Akdeniz Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü öğrenci topluluğu. İşimiz yönetim, gücümüz bilişim mottosunun kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir