Microsoft, Android itirafı ile havlu attı

Microsoft, Android itirafı ile havlu attı

Microsoft’un akıllı telefon sektöründeki başarısızlığında Windows Phone’un en büyük paya sahip olduğunu tartışmaya bile gerek yok. Yazılım devi Microsoft Android karşısında sürdürdüğü savaşı uzun süre önce kaybetti.

Bilgisayarlar ile donattığı Surface serisine bir akıllı telefon eklemeye hazırlanan Microsoft, Surface Duo ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Küçük bir dizüstü bilgisayarı andıran Surface Duo ortadan menteşe ile ayrılan çift ekranlı bir cihaz.

Microsoft Android itirafı: Surface Duo için en iyisi!

Böylece Samsung, Huawei ve Motorola’nın katlanabilir telefon tasarımlarına Microsoft’tan dikkat çekici bir cevap gelmiş oldu. Ancak, bu telefonu daha da özel kılan detaylardan birisi: Microsoft’un ilk Android telefonu.

Microsoft Aygıtları grubunun ana ürün yöneticisi Panos Panay, kısa süre önce yaptığı açıklamada “bu ürün için en iyi işletim sistemi Android” ifadesini kullandı.

Evet, Android ile savaşan ve bu nedenle telefon dünyasında büyük bir kazancı kaybeden Microsoft, Android karşısında havlu attı. Surface Duo tahmin edilebileceği Word ve Excel gibi Microsoft uygulamarı ile gelecek.

Bu uygulamalar benzer şekilde Samsung’un telefonlarında da yer alıyor. Her iki şirket arasında ciddi bir ortaklık bulunurken, Microsoft’un bundan sonraki süreçte “Onları yenemezsen, içeriden fethet” stratejisini uygulayacağı görülüyor.

Microsoft, Android itirafı ile havlu attı

Avatar

AkdeMIS

Akdeniz Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü öğrenci topluluğu. İşimiz yönetim, gücümüz bilişim mottosunun kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir