Bilişim Sektöründe Kadın Kodları

Bilişim Sektöründe Kadın Kodları

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlediğimiz “Bilişim Sektöründe Kadın Kodları” adlı etkinliğimizde, Tolunay Grafik Tasarım Ofisi kurucusu Tolunay Meral’i ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Emine Akbaş’ı fakültemizde ağırladık. Benim kişisel olarak izlerken en keyif aldığım etkinlikti. Her ne kadar karşımıza aksilikler çıksa da sakinlikle her şeyin üstesinden gelip başarılı bir etkinlik gerçekleştirdik. Bunun üzerine gelen olumlu geri dönüşler bizi mutlu etmeye fazlasıyla yetti.

Etkinliği kısa bir video ile başlattık ve video güzel bir alkış aldı. Sonrasında ise Nuray hocamız (Nuray AKAR) günün anlam ve önemini anlatan mükemmel bir açılış konuşması yaptı ardından Emine Akbaş’ı sahneye davet etti.

Emine Akbaş ile Siber Suçlarla Mücadele

Bizlere tecrübelerinden yola çıkarak siber suçlarla ilgili bilgi veren Emine Akbaş etkileyici bir konuşma yaptı ve sorularımıza yanıtlar verdi. Anlattıkları arasından en ilgimi çeken konu sosyal medyadan intihar edeceğini söyleyen insanları tespit edip buna engel olmalarıydı.

Konuşmasını tamamlayan Emine Akbaş’ın ardından sahneye Meral Tolunay çıktı:

Meral Tolunay ile Kadının  İş Dünyasındaki Yeri

Sahneye çıkar çıkmaz verdiği pozitif enerji ile bizleri eğlendiren Meral Tolunay sempatik yapısıyla da bana yer yer stand up izliyormuşum gibi hissettirdi. Kendi hayat hikayesinden yola çıkarak bizlere motivasyon sağlayan Meral Tolunay Kadının iş dünyasındaki yeri hakkında bizlere bilgi vererek soruları da cevapladı.

Böyle güzel geçen etkinliği yine kısa bir video ile noktaladık. Etkinliğimize renk kattıkları için başta Nuray hocamıza ve ardından Emine Akbaş ve Meral Tolunay’ya teşekkürlerimizi iletiyoruz. Etkinliğimize katılanları da etkinlik bitiminde güzel sürprizler ve ikramlarla uğurladık.

Umut Özkurt

Umut Özkurt

AkdeMIS IT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir