Akdeniz üniversitesi yönetim bilişim sistemleri, uygulamalı bilimler fakültesi eğitim vermektedir.İlk yıl Döşemealtında eğitim veren fakültemiz 2017 yılında merkez kampüse taşınmıştır.Ders kataloğuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bölümümüzün işletme ayağı ile bilişim ayağının %50-%50 olarak ayarlanmış olmasıyla 3. ve 4. sınıfta sunulan seçmeli derslerle hangi dal ağırlıklı ders almak istediğinizi kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Bir diğer önemli nokta ise diğer üniversitelere göre kodlama derslerinin ilk dönemden verilmeye başlanması. bunun avantaj mı yoksa dezavantaj mı olduğunu siz karar verin.
*ders kataloğumuz, bölüm akademisyenlerimiz tarafından düzenlenebiliyor. burada paylaştığım güncel olmayabilir; fakülte web sitesinden güncel ders kataloğunu bulabilirsiniz.

Bölümümüzün AkdeMIS adında öğrenci topluluğu var. her akdeniz üniversitesi yönetim bilişim sistemleri öğrencisi, bu öğrenci topluluğuna otomatik olarak üye olmuş olarak sayılıyor. öte yandan, sizden, bu toplulukta aktif olarak sorumluluk almanız bekleniyor. AkdeMIS sayesinde, bir çok etkinliğe katılıyor, düzenliyor ve bölümümüzle alakalı birçok değerli konuğu fakültemizde ağırlıyoruz. -bu sene içerisinde- düzenlenenlerden birkaçı;

  • 23 Nisan etkinlikleri kapsamında “Kodlamaya ilk adım.” etkinliği.
  • Fakültemizde düzenlenen “İnternet Teknolojileri ile Dönüşümün Bugünü ve Yarını” adlı panel.
  • AkdeMIS öğrenci topluluğuyla birlikte 3. Akdeniz Bilişim Zirvesi’ne katılım.
  • AkdeMIS öğrenci topluluğu önderliğinde 5. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi’ne katılım.

AkdeMIS’in sosyal medya hesapları üzerinden, düzenlediği ve katıldığı etkinliklerin tamamnı bulabilirsiniz:


Avatar

Umut ÖZKURT

Akdeniz University Management Information Systems // Web Developer for " www.umutozkurt.com " // "Good Luck"

Bir cevap yazın: