Şadi Evren Şeker Kimdir ?

Şadi Evren Şeker, lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini Bilgisayar Mühendisliği alanında tamamladıktan Yönetim Bilişim Sistemleri alanına geçiş yapmış ve doçentliğini bu alanda almıştır. Akademik çalışmaları akan veri madenciliği, büyük veri yönetimi ve bilgi yönetimi konularıdır. Web sitesine buradanulaşabilirsiniz. Bu teknik bilgileri geçtiysek yazıma başlıyorum

Çoğunuzun bildiği üzere AkdeMIS te yönetim kurulu üyesiyim.”İşimiz yönetim; gücümüz bilişim” sloganıyla sektörde ileri gelen isimleri ağırlamaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Şadi hocayı Uygulamalı Bilimler Fakültesi bünyesinde misafir ettik.İlk etkinliğim olduğu için biraz stres ve heyecan yapmadım değil bir de gelen Şadi hoca olunca bu ikiye katlandı.

Skorlama Nedir ?

Skorlama genel hatlarıyla bakıldığında; işleri optimize etmek için istatistiksel çıkarımlarda bulunmaktır.Çıkarımlar müşterinin gelecekteki davranışının tahmin edilmesini sağlar. Müşteri davranışları tahminlerin de istatistiksel yöntemlerin dışında makine öğrenmesinden ve yapay zekadan yararlanılır.İstatistikler incelenerek doğru skorlama yapacak algoritmalar belirlenmeye çalışılır.Böylece müşterilerimizin gelecekte hangi hareketler de bulunacağı, yarattığı işlem hacmi, gelir, kar, alışveriş sıklıkları, kullanım alışkanlıkları, bağlılığı vb. gibi bir çok veriye bakarak onları skorlayabiliriz.

“Şadi Evren” Şeker Gibi Adam

Şadi hoca skorlama konusunda sunumunu gerçekleştirdikten sonra öğrencilerin bir çok sorusunu yanıtladı Yönetim Bilişim Sistemlerinin sektördeki yeri BilKav‘ın satj ve iş imkanları gibi sorularına cevap verdi.

Şadi hoca sonrasında AkdeMIS yönetim kuruluyla sohbet tadında bir toplantı gerçekleştirdi. Gelecek planlarımızı dinleyen Şadi hoca, hepimize destek olma sözü verdi ve fakültemizden ayrıldı.


Avatar

Umut ÖZKURT

Akdeniz University Management Information Systems // Web Developer for " www.umutozkurt.com " // "Good Luck"

Bir cevap yazın: